• Auchentoshan 12yo

  ,

  Auchentoshan 12 YO to delikatna whisky o złoto- miodowym kolorze. Aromaty prażonych migdałów, toffi oraz cytrusów przechodzących w słodkie nuty przypominające Crème brulée. W smaku olśniewająca delikatność o wyraźnych akcentach mandarynek i limonek. Ta charakterystyczna lekkość spowodowana jest (jako jedyna w Szkocji) potrójną destylacją. Finisz tego trunku ukazuje przed nami powalające, imbirowe oblicze z śladową ilością wytrawnych nut.

  169,00 zł

  WIĘCEJ
 • Glengoyne 12 yo

  ,

  Miękka, wyraźnie dębowa, o subtelnym i bogatym aromacie sherry, toffi i jabłek połączonych z marcepanem i morelami. W tle kakao i miód. W finiszu mocne aromaty czekolady i lekko dymne nuty. Niezwykle długa końcówka. Trunek ten zdobył podwójne złoto na „World Spirits Competition 2005” w San Francisco Destylarnia Glengoyne istnieje już od dwustu lat w południowej części Highlands, wśród malowniczych, zielonych wzgórz i starych dębów. Glengoyne różni się od innych whisky słodowych sposobem suszenia ziaren jęczmienia. Zboże nie jest wystawiane na działanie dymu torfowego, a jedynie ciepłego, suchego powietrza. Dzięki temu whisky jest o wiele bardziej delikatna i łagodna. Odkrywa przed nami nowe, nieznane aromaty.

  199,00 zł

  WIĘCEJ
 • Glenkinchie 12 yo

  ,

  Glenkinchie 12yo to nowa wersja wydana w 2007 roku zastępująca poprzedniego 10latka. Aromat delikatny, subtelny z nutami orzechów oraz miodu. Na podniebieniu bardzo owocowe z posmakiem jabłek w tle. Świeże i zaokrąglone. Finisz krótki, z nutami zielonych zbóż.

  199,00 zł

  WIĘCEJ