• Arran 10 yo

  ,

  Ta 10 letnia whisky ożywia zmysły niezwykle aromatycznym cytrusowym bukietem połączonym z nutami pieczonego jabłka, czekolady, wanilii oraz toffi, w tle natomiast odczuwalny delikatny posmak miodu i pistacji. To wszystko sprawia ze trunek ten w smaku jest wyjątkowo delikatny i wysublimowany. Finisz niezwykle łagodny i aksamitnie gładki. Warto podkreślić, iż produkt ten zdobył srebrny medal oraz tytuł „Best In Class” na prestiżowym, londyńskim konkursie „International Wine & Spirit Competition”.

  190,00 zł

  WIĘCEJ
 • Arran 17 yo

  ,

  Oto druga z serii limitowanych roczników Arrana prowadząca bezbłędnie ku pierwszej najstarszej osiemnastoletniej edycji. Jako bardzo młoda gorzelnia, Arran nie jest w stanie wprowadzić na rynek trwałej oferty starych destylatów. Jednak podjęli decyzje o wprowadzaniu co rok kolejnego rocznika co finalnie ma stać się zaczątkiem stale dostępnych wiekowych whisky z tej jedynej destylarni na wyspie Arran.

  Informacje Szczegółowe:
  Ilość Butelek: 9000

  590,00 zł

  WIĘCEJ
 • Arran Devil’s Punch Bowl II

  ,

  2 200,00 zł

  WIĘCEJ
 • Arran Devil’s Punch Bowl III

  ,

  A oto trzeci i ostatni rozdział diabolicznej trylogii Jamesa MacTaggarta z gorzelni Arran. Diabelska czara napełnia się po raz ostatni by dopełnić dzieła Master Blendera iście diabelskim finiszem. W skład tej edycji użyte zostało 8 beczek sherry butt, 8 beczek z francuskiego dębu i 5 klasycznych beczek po Bourbonie. Czy dasz rade oprzeć się pokusie po raz trzeci czy ulegniesz ostatniemu diabelskiemu rozdziałowi.

  Informacje Szczegółowe:
  Beczki: 21 różnych typów
  Rok Butelkowania: 2014
  Ilość Butelek: 6660

  1 900,00 zł

  WIĘCEJ
 • Arran Orkney Bere Barley

  ,

  Jako niezależny producent Szkockiej whisky, destylarnia Arran zdecydowała zmierzyć się z historią i tradycją. Najstarszą i niegdyś najczęściej uprawianą odmianą jęczmienia w Szkocji był sześciorzędowy Bere Barley. Odmiana ta trafiła do Szkocji za pośrednictwem Wikingów ponad 1000 lat temu. Jeszcze w XIX w. był to bardzo istotny płód rolny wykorzystywany przez browary i gorzelnie. Obecnie jedynie na Orkney można znaleźć jego uprawy. Stąd też pomysł na stworzenie ściśle limitowanej edycji whisky powstałej z tej odmiany jęczmienia i leżakującej przez 8 lat w beczkach po Bourbonie.

  Informacje Szczegółowe:
  Rok Destylacji: 2004
  Rok Butelkowania: 2012
  Ilość Butelek: 5800

  1 200,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jura Diurach’s Own 16 yo

  ,

  Whisky z bogatym pełnym ciałem, nutą cytrusów, owoców i toffi. Smak ciemnej czekolady połączony z pomarańczami i przyprawami z miodem i toffi na finiszu.

  230,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jura Origin 10 yo

  ,

  Lekka i delikatna whisky z ciepłym, miodowym finiszem. Drzemiący przez 10 lat, ten urzekający alkohol ma długotrwały smak delikatnie ciepłego dębu, z nutami miodu i karmelu, lukrecji oraz palonych ziaren kawy. Idealny do nieśpiesznej degustacji.
  Origin jest tradycyjnym, Celtyckim symbolem narodzin. Znak ten zapoczątkował też pierwszą kolekcjonerską linię whisky z Jury.

  155,00 zł

  WIĘCEJ
 • Talisker 10 yo

  ,

  Jest to szkocka whisky słodowa, produkowana w gorzelni Carbost na wyspie Skye. Charakterystyczną cechą tej whisky jest jej słonawy posmak, wynikającego z dużej ilości fenoli w trunku. Aromat przepełniają akcenty dymne, woń torfu. Posiada jedwabistą konsystencję oraz , mocno zaakcentowany smak słodu, korzeni i pieprzu. Z uwagi na nietypowy smak, Talisker stanowi prawdziwy rarytas dla koneserów, a jego degustacja porównywana jest do mistycznego wręcz przeżycia.

  199,00 zł

  WIĘCEJ