• Amrut Naarangi

  ,

  Amrut oficjalnie ogłosił wprowadzenie na rynek nowej whisky – Amrut Naarangi Single Malt. Ponieważ zgodnie z regulacjami EU dodanie jakichkolwiek aromatów do whisky dyskwalifikuje ją jako whisky, destylarnia znalazła rozwiązanie, zgodne z unijnymi przepisami. Zakupiono sherry Oloroso z Hiszpanii i poddano je na miejscu, w Bangalore trzyletniemu dojrzewaniu w beczkach razem ze skórkami pomarańczy, z owoców rosnących w zachodnich Indiach. Następnie opróżniono beczki i napełniono je 3 letnim single malt na kolejne 3 lata maturacji. 900 butelek właśnie zostało wysłanych do Europy. Nazwa Naarangi pochodzi z języka Hindi i oznacza pomarańczę.

  Whisky butelkowana jest z mocą 50%, niefiltrowana na zimno

  449,00 zł

  WIĘCEJ
 • Amrut Single Cask Bourbon

  ,

  Edycja limitowana, rozlano do butelek tylko 169 szt. Single cask z destylarni Amrut, pochodzący z beczki po Bourbonie, butelkowany z mocą beczki 60%, do którego produkcji użyto jęczmienia rosnącego u podnóża Himalajów. Niefiltrowany na zimno i niebarwiony.

  350,00 zł

  WIĘCEJ
 • Baczewski Whisky

  ,

  Produkowana jest według oryginalnego autorskiego przepisu blendowania – powstaje w wyniku kupażowania różnych rodzajów whisky, destylowanych ze słodu jęczmiennego i ziaren innych zbóż. Dojrzewanie w dębowych beczkach sprawia, że whisky Baczewskiego charakteryzuje się bursztynowym kolorem, lekko słodkawym i wyjątkowo delikatnym smakiem oraz subtelnym aromatem

  WIĘCEJ
 • Bastille 1789 French Whisky

  ,

  Ten luksusowy trunek jest produkowany z pszenicy i jęczmienia uprawianego w północno-wschodniej Francji, gdzie kilka z najlepszych na świecie producentów szkockiej pozyskują słód. Innowacyjny proces destylacji Bastille 1789 łączy w sobie techniki tradycyjne i nowatorskie. Jej delikatny aromat i gładki smak sprawiają, że BASTILLE 1789 jest idealnym składnikiem tradycyjnych i nowoczesnych koktajli.

  139,00 zł

  WIĘCEJ
 • Benchmark Old 8 Brand

  ,

  Butelkowany z mocą 80 proof (40%) W nosie aromaty karmelu i toffi z akcentami owoców pestkowych. W ustach dosyć pełna i zdecydowana, z nutami tytoniu, skóry, dębu i suszonych wiśni. Finisz gładki i dosyć długi.

  82,00 zł

  WIĘCEJ
 • Blanton’s Original Single Barrel

  ,

  Bourbon Blanton’s Original był niegdyś trunkiem zarezerwowanym wyłącznie dla ambasadorów, dygnitarzy oraz przyjaciół i rodziny płk. Blantona. Dzisiaj wszyscy mogą skosztować pierwszego na świecie bourbonu typu single barrel. Jego smak jest słodki, z nutami cytrusowymi i dębowymi. Nos dość kremowo-waniliowy, wyczuwalny jest karmel, pomarańcze i odrobina czekolady. Blanton’s Original jest wyznacznikiem najwyższej jakości pomiędzy bourbonami single barrel. Najlepiej podawać czystą, albo „on the rocks”.

  235,00 zł

  WIĘCEJ
 • Blanton’s Special Reserve

  ,

  Stworzony jako typowy bourbon prezentujący smak tej destylarni, Blanton’s Special Reserve jest idealna dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z bourbonami single barrel. Jej słodki smak, z przyjemnym kwiatowym nosem z lekkimi nutkami wanilii i cytrysów sprawia, że Blanton’s Special Reserve jest idealny do drinków, bądź serwowania „on the rocks”.

  195,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills 10 yo

  ,

  W Irlandii nie wyróżnia się regionów produkcji whiskey. Działają tam jedynie trzy zakłady. Jednym z nich jest The Old Bushmills Distillery, zlokalizowana w Irlandii Północnej, w okolicy miasta Bushmills, gdzie powstaje ten najpopularniejszy single malt Irlandii, a nawet świata! Na ojczysty rynek trafił w 1984 roku. Niezwykle łagodny, z nutą słodyczy, wanilii, miodu i oloroso sherry. Gładka, idealnie zgrana paleta z subtelnie wytrawną goryczką na końcu.

  139,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills 16 yo

  ,

  Bushmills Malt 16 Years Old Matured in Three Woods jest niezwykłym irlandzkim trunkiem o niespotykanej palecie aromatycznej z wanilią, gorzką czekoladą i prażonymi migdałami z zaskakującym, wytrawnym finiszem. Termin „Three Woods” odnosi się do zabiegów wykonywanych podczas maturacji owej irlandzkiej whiskey. Najpierw zmieszano w odpowiednich proporcjach destylaty dojrzewające w beczkach po sherry i bourbonie, a następnie całość umieszczono w beczce po porto. W rezultacie otrzymujemy wielką, dystyngowaną whiskey pochodzącą z najstarszej gorzelni świata.

  259,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills 21 yo

  ,

  Ta rzadko spotykana irlandzka whiskey typu single malt dojrzewa przez 19 lat w beczkach po bourbonie i sherry, zaś na ostatnie 2 lata przelewana jest do beczek, w których wcześniej dojrzewało wino madera. W efekcie uzyskujemy delikatną, słodką whisky o wyraźnym aromacie suszonych owoców.

  579,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills Black Bush

  ,

  Black Bush tworzony jest w starej destylarni, utworzonej w 1608 roku. Wyjątkowym aspektem Destylarni Bushmills jest fakt, że destylowanie, „mieszanie”, dojrzewanie i butelkowanie odbywa się w jednym miejscu. Gwarantuje to doskonałą jakość produktów, potwierdzoną wnikliwą kontrolą wszystkich procesów produkcyjnych. Jest to whiskey potrójnie destylowana, zawiera  80% whiskey jęczmiennej (single malt), leżakowanej od 8 do 10 lat, mieszanej z 20% whiskey zbożowych (grain), produkowanej w hrabstwie Cork. Black Bush zadowoli najbardziej wymagających koneserów whiskey, zachwycając głębokim bursztynowym kolorem oraz bogatymi nutami suszonych owoców i orzechów. Dojrzewanie whiskey jęczmiennych w beczkach po hiszpańskiej sherry Oloroso zapewnia jej słodkość miodu i wanilii. Niejednokrotnie uznawana jest za najlepszą mieszaną whiskey na świecie.

  89,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills Original

  ,

  Niezwykła kompozycja potrójnie destylowanej whiskey jęczmiennej (malt) z delikatnymi irlandzkimi whiskey zbożowymi (grain). Whiskey Bushmills Original zachwyca wyjątkowo świeżymi nutami aromatycznych owoców i wanilii.

  75,00 zł

  WIĘCEJ
 • Canadian Special Old

  ,

  Canadian Special Old jest łagodna i subtelna. Ma bursztynowy kolor, który jest efektem perfekcyjnego zbalansowania zawartości żyta, jęczmienia i kukurydzy. Dojrzewa przez co najmniej 6 lat w beczkach dębowych. Idealna na prezent ze względu na oryginalny kształt butelki i przystępną cenę.

  59,00 zł

  WIĘCEJ
 • Four Roses Single Barrel

  ,

  Ta znakomita whiskey w niezwykłych kształtów butelce, to przedstawiciel bourbonów klasy premium, pochodzących wyłącznie z jednej beczki. W 2005 roku okrzyknięta przez Whiskey Magazine w plebiscycie „Word Whiskies Awards” najlepszą amerykańską whiskey poniżej 10 lat, zaś w 2007 – najlepszym bourbonem bez oznaczenia wieku. Destylarnia Four Roses stosuje do produkcji swoich bourbonów 2 receptury i 5 gatunków drożdży, co daje aż 10 różnych palet aromatyczno-smakowych. Four Ross Single Barrel reprezentuje wyłącznie jedną z nich, wg mistrza destylacji Jima Rutledge’a, tę najbardziej wytrawną. Jest to trunek niezwykły również dlatego, iż dojrzewa przez co najmniej 7 lat w jedynych w tym biznesie 1-piętrowych magazynach leżakowych, co ma minimalizować różnice temperaturowe dojrzewających tam destylatów. Występuje w 2 wersjach różniących się kształtem butelki i zawartością alkoholu. Sama butelka zwieńczona korkiem określa na swej etykiecie datę napełnienia beczki oraz datę jej opróżnienia. Wystarczy już tylko wyciągnąć korek.

  195,00 zł

  WIĘCEJ
 • Four Roses Single Barrel 2014 Limited Edition

  ,

  Limited Edition

  950,00 zł

  WIĘCEJ
 • Four Roses Small Batch

  ,

  Znakomita whiskey o niezwykłych kształtach butelki, to przedstawiciel bourbonów klasy premium, pochodzących wyłącznie z czterech beczek. Four Roses Small Batch produkowana w małych ilościach przez destylarnię Four Roses w Lawrenceburg, Kentucky. Bourbon ten posiada głęboki bursztynowo złoty kolor. W bukiecie dominują aromaty wanilii i kokosa. Ponadto wyczuwalna jest kandyzowana skórka pomarańczy, marmolada, cynamon, gałka muszkatołowa i migdały. W smaku wyczuwalna zaś wanilia, ziarna zbóż, migdały, miód, cynamon, przyprawy, gorzkie pomarańcze, tosty oraz toffi. Pozostaje na długo w pamięci dzięki swemu długiemu, gładkiemu, przyjemnemu i zaskakującemu zakończenie. Historia Four Roses sięga 1888 roku. Urodzony w Georgii, Paul Jones jr. rozpoczął wówczas produkcję alkoholu na bazie kukurydzy. Zgodnie z legendą, jego ówczesna narzeczona na znak przyjęcia oświadczyn przypięła do sukni bukiecik z czterech czerwonych róż. Jako dowód wielkiej miłości do ukochanej, Paul Jones jr. uczynił z czterech róż znak rozpoznawczy swoich trunków i tym samym dał początek legendarnej marce. W czasach prohibicji, gorzelni Four Roses udało się uzyskać, jako jednej z sześciu w USA, przywilej pędzenia alkoholu na potrzeby medyczne. Four Roses został najlepiej sprzedającym się burbonem w latach po zniesieniu prohibicji.

  130,00 zł

  WIĘCEJ