• Benchmark Old 8 Brand

  ,

  Butelkowany z mocą 80 proof (40%) W nosie aromaty karmelu i toffi z akcentami owoców pestkowych. W ustach dosyć pełna i zdecydowana, z nutami tytoniu, skóry, dębu i suszonych wiśni. Finisz gładki i dosyć długi.

  82,00 zł

  WIĘCEJ
 • Blanton’s Original Single Barrel

  ,

  Bourbon Blanton’s Original był niegdyś trunkiem zarezerwowanym wyłącznie dla ambasadorów, dygnitarzy oraz przyjaciół i rodziny płk. Blantona. Dzisiaj wszyscy mogą skosztować pierwszego na świecie bourbonu typu single barrel. Jego smak jest słodki, z nutami cytrusowymi i dębowymi. Nos dość kremowo-waniliowy, wyczuwalny jest karmel, pomarańcze i odrobina czekolady. Blanton’s Original jest wyznacznikiem najwyższej jakości pomiędzy bourbonami single barrel. Najlepiej podawać czystą, albo „on the rocks”.

  235,00 zł

  WIĘCEJ
 • Blanton’s Special Reserve

  ,

  Stworzony jako typowy bourbon prezentujący smak tej destylarni, Blanton’s Special Reserve jest idealna dla wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z bourbonami single barrel. Jej słodki smak, z przyjemnym kwiatowym nosem z lekkimi nutkami wanilii i cytrysów sprawia, że Blanton’s Special Reserve jest idealny do drinków, bądź serwowania „on the rocks”.

  195,00 zł

  WIĘCEJ
 • Four Roses Single Barrel

  ,

  Ta znakomita whiskey w niezwykłych kształtów butelce, to przedstawiciel bourbonów klasy premium, pochodzących wyłącznie z jednej beczki. W 2005 roku okrzyknięta przez Whiskey Magazine w plebiscycie „Word Whiskies Awards” najlepszą amerykańską whiskey poniżej 10 lat, zaś w 2007 – najlepszym bourbonem bez oznaczenia wieku. Destylarnia Four Roses stosuje do produkcji swoich bourbonów 2 receptury i 5 gatunków drożdży, co daje aż 10 różnych palet aromatyczno-smakowych. Four Ross Single Barrel reprezentuje wyłącznie jedną z nich, wg mistrza destylacji Jima Rutledge’a, tę najbardziej wytrawną. Jest to trunek niezwykły również dlatego, iż dojrzewa przez co najmniej 7 lat w jedynych w tym biznesie 1-piętrowych magazynach leżakowych, co ma minimalizować różnice temperaturowe dojrzewających tam destylatów. Występuje w 2 wersjach różniących się kształtem butelki i zawartością alkoholu. Sama butelka zwieńczona korkiem określa na swej etykiecie datę napełnienia beczki oraz datę jej opróżnienia. Wystarczy już tylko wyciągnąć korek.

  195,00 zł

  WIĘCEJ
 • Four Roses Single Barrel 2014 Limited Edition

  ,

  Limited Edition

  950,00 zł

  WIĘCEJ
 • Four Roses Small Batch

  ,

  Znakomita whiskey o niezwykłych kształtach butelki, to przedstawiciel bourbonów klasy premium, pochodzących wyłącznie z czterech beczek. Four Roses Small Batch produkowana w małych ilościach przez destylarnię Four Roses w Lawrenceburg, Kentucky. Bourbon ten posiada głęboki bursztynowo złoty kolor. W bukiecie dominują aromaty wanilii i kokosa. Ponadto wyczuwalna jest kandyzowana skórka pomarańczy, marmolada, cynamon, gałka muszkatołowa i migdały. W smaku wyczuwalna zaś wanilia, ziarna zbóż, migdały, miód, cynamon, przyprawy, gorzkie pomarańcze, tosty oraz toffi. Pozostaje na długo w pamięci dzięki swemu długiemu, gładkiemu, przyjemnemu i zaskakującemu zakończenie. Historia Four Roses sięga 1888 roku. Urodzony w Georgii, Paul Jones jr. rozpoczął wówczas produkcję alkoholu na bazie kukurydzy. Zgodnie z legendą, jego ówczesna narzeczona na znak przyjęcia oświadczyn przypięła do sukni bukiecik z czterech czerwonych róż. Jako dowód wielkiej miłości do ukochanej, Paul Jones jr. uczynił z czterech róż znak rozpoznawczy swoich trunków i tym samym dał początek legendarnej marce. W czasach prohibicji, gorzelni Four Roses udało się uzyskać, jako jednej z sześciu w USA, przywilej pędzenia alkoholu na potrzeby medyczne. Four Roses został najlepiej sprzedającym się burbonem w latach po zniesieniu prohibicji.

  130,00 zł

  WIĘCEJ
 • Gentleman Jack

  ,

  Gentleman jack to whiskey, która narodziła się w 1988 r. w Jack Daniel’s Destillery. Tworzona z największą starannością na bazie najlepszych ziaren i wolnej od żelaza wody ze źródła Cave Spring oraz według tradycyjnego sposobu produkcji liczącego już ponad 140 lat. Ta wyjątkowa whiskey kontynuuje tradycję Jacka Daniela, wykorzystując proces charcoal- mellowing. Jak żadna inna whiskey na świecie podlega ona dwukrotnej filtracji przez węgiel drzewny- pierwszy raz zanim trafi do beczki oraz ponownie, gdy jest już w pełni dojrzałą whiskey. W rezultacie uzyskuje się trunek o bogatym, satysfakcjonującym i łagodnym smaku.

  125,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jack Daniel’s

  ,

  Ta najsłynniejsza amerykańska whiskey gdzie destylat jest filtrowany przez warstwę węgla drzewnego. Proces ten nadaje produktowi końcowemu niezwykłą gładkość. Trunek ten powstaje w najstarszej zarejestrowanej destylarni w USA od 1866 roku i jest dziełem jej założyciela – legendarnego Jacka Daniela. Wielokrotnie nagradzany, występuje w wielu wersjach kolekcjonerskich, ceną sięgając nawet kilku tysięcy złotych. Paleta aromatyczno-smakowa cechuje się tonami słodkimi z lekkim śladem dymu węgla drzewnego. Finisz jest kontynuacją wcześniejszych doznań.

  89,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jack Daniel’s 1981 Gold Medal

  ,

  To jeden z siedmioraczków przepięknie butelkowanej limitowanej Gold Medal Dekanter Series, której początek datuje się na wrzesień 1996 roku. Wówczas pojawiła się pierwsza z siedmiu, które upamiętniają kolejno 7 złotych medali przyznanych tej najsłynniejszej chyba whiskey świata na międzynarodowych konkursach. Każda butelka ma inny kształt i opatrzona jest medalem, jaki w danym roku zdobyła. Niniejsza butelka pojawiła się na rynku w 2006 roku i upamiętnia rok 1981, kiedy to whiskey Jack Daniel’s zdobyła swój kolejny złoty medal nagrodzona przez Insitut Pour Les Selections De LaQualite w Amsterdamie.

  1 150,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jack Daniel’s Holiday 2013 Select

  ,

  Limitowana świąteczna edycja whiskey dojrzewająca w beczkach, z których w Lynchburgu (tam znajduje się destylarnia) postawiono ogromną świąteczną choinkę.

  990,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jack Daniel’s Holiday 2014 Select

  ,

  Limitowana świąteczna edycja whiskey dojrzewająca w beczkach, z których w Lynchburgu (tam znajduje się destylarnia) postawiono ogromną świąteczną choinkę.

  699,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jack Daniel’s Scenes of Lynchburg no. 12

  ,

  Limitowana edycja cenionej whiskey z Tennessee, charakteryzująca się etykietą ze scenami życia z miasteczka Lynchburg oraz litrową pojemnością. Jack daniel to wyznawca zasady rzetelnej pracy dzień po dniu, która odzwierciedla się w kroplach sączonych jedna po drugiej przez grube na 10 stóp warstwy węgla drzewnego.  Siedem generacji później, whiskey produkowana jest wedle tej samej receptury, z poszanowaniem każdej kropli i szczególną starannością.

  1 100,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jack Daniel’s Sinatra Select

  ,

  Jack Daniel’s Sinatra Select to znakomita whiskey, która swój ciekawy charakter zawdzięcza specjalnie stworzonym do jej produkcji beczkom Sinatra. Robione są ręcznie, zaś na wewnętrznych stronach posiadają głębokie żłobienia, dzięki którym klasyczna Tennesse Whiskey dojrzewając zyskuje całkiem nową jakość. Ta przemiana uwidacznia się w niezwykłych właściwościach tego doskonałego trunku – jego głębokiej bursztynowej barwie, wyrazistym charakterze oraz przydymionym, przyjemnym smaku z waniliową puentą.

  750,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jack Daniel’s Single Barrel

  ,

  To pierwsza na świecie Tennessee Whiskey w wersji Single Barrel, będąca dziełem Jimmy`go Bedforda, szóstego zaledwie mistrza destylacji gorzelni Jack Daniel w jej ponad 140-letniej tradycji. Od 10 lat Jimmy osobiście selekcjonuje beczki do tej wyjątkowej edycji. Destylat każdej butelki pochodzi wyłącznie z jednej beczki i opatrzony jest ręcznie naklejaną etykietą z numerem beczki, stelaża, na którym leżała, oraz datą rozlania. Dzięki temu każdy koneser whiskey ma szansę odnaleźć niuanse smaków i aromatów edycji pochodzących z różnych beczek. To znakomity, niezwykle aromatyczny i łagodny trunek.

  215,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jack Daniel’s White Rabbit

  ,

  Z okazji 120-lecia powstania baru „Pod Białym Królikiem” założonego przez Jacka Daniels’a w Lynchburgu najstarsza w Stanach Zjednoczonych destylarnia wprowadza na rynek whisky Jack Daniel’s Old No 7 w limitowanej edycji butelek – White Rabbit Saloon. Ich stylistyka i jasna etykieta nawiązują do legendarnego baru założonego przez Jack’a. Idealny propozycja na świąteczny prezent dla wszystkich miłośników marki – ostatnie sztuki z kolekcji.

  250,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jefferson’s Bourbon

  ,

  Bourbon ten produkowany jest w Kentucky, U.S.A., przez rodzinę Zoeller od 1997 roku, jednakże inklinacje alkoholowe w tej familii sięgają aż końcówki wieku XVIII. Firmę nalężąca do grupy Castel Brands, prowadzą wybitny specjalista w kwestii historii Bourbona na ziemiach amerykańskich – Chet Zoeller wraz z synem Trey’em, obecnie mistrzem gorzelniczym destylarni. Nazwa nawiązuje do trzeciego Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – słynącego z eksperymentalnej natury i bardzo ścisłego umysłu – Thomasa Jeffersona. Bourbon użyty do stworzenia produktu finalnego skupowany jest z małych, lokalnych destylarni, a następnie mieszany i starzony przez okres od 6 do 10 lat w opalanych beczkach z nowego, białego dębu amerykańskiego ( zawartość butelki ma od 8 do 12 lat ). Baryłki umieszczane są w blaszanych magazynach, w celu wystawienia ich na jak najbardziej ekstremalne wartości temperatury; podczas gdy jest gorąco molekuły destylatu wnikają głęboko w drewno i rozszerzając się penetrują dąb beczek, gdy w temperaturach niskich wyciągają „smaczki” z rzeczonych baryłek, co powoduje niesamowitą oleistość otrzymanego Bourbona. Ciekawostką jest idea powstania opakowania zamykającego ten produkt – zgodnie z założeniem Trey’a, ta transparentna butelka ma nawiązywać do flakonów, w których produkowane są perfumy dla kobiet, co ma przyciągać oczy i powodować chęć zakupu Bourbona Jefferson’s również przez przedstawicielki płci pięknej.

  199,00 zł

  WIĘCEJ