• Bushmills 10 yo

  ,

  W Irlandii nie wyróżnia się regionów produkcji whiskey. Działają tam jedynie trzy zakłady. Jednym z nich jest The Old Bushmills Distillery, zlokalizowana w Irlandii Północnej, w okolicy miasta Bushmills, gdzie powstaje ten najpopularniejszy single malt Irlandii, a nawet świata! Na ojczysty rynek trafił w 1984 roku. Niezwykle łagodny, z nutą słodyczy, wanilii, miodu i oloroso sherry. Gładka, idealnie zgrana paleta z subtelnie wytrawną goryczką na końcu.

  139,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills 16 yo

  ,

  Bushmills Malt 16 Years Old Matured in Three Woods jest niezwykłym irlandzkim trunkiem o niespotykanej palecie aromatycznej z wanilią, gorzką czekoladą i prażonymi migdałami z zaskakującym, wytrawnym finiszem. Termin „Three Woods” odnosi się do zabiegów wykonywanych podczas maturacji owej irlandzkiej whiskey. Najpierw zmieszano w odpowiednich proporcjach destylaty dojrzewające w beczkach po sherry i bourbonie, a następnie całość umieszczono w beczce po porto. W rezultacie otrzymujemy wielką, dystyngowaną whiskey pochodzącą z najstarszej gorzelni świata.

  259,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills 21 yo

  ,

  Ta rzadko spotykana irlandzka whiskey typu single malt dojrzewa przez 19 lat w beczkach po bourbonie i sherry, zaś na ostatnie 2 lata przelewana jest do beczek, w których wcześniej dojrzewało wino madera. W efekcie uzyskujemy delikatną, słodką whisky o wyraźnym aromacie suszonych owoców.

  579,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills Black Bush

  ,

  Black Bush tworzony jest w starej destylarni, utworzonej w 1608 roku. Wyjątkowym aspektem Destylarni Bushmills jest fakt, że destylowanie, „mieszanie”, dojrzewanie i butelkowanie odbywa się w jednym miejscu. Gwarantuje to doskonałą jakość produktów, potwierdzoną wnikliwą kontrolą wszystkich procesów produkcyjnych. Jest to whiskey potrójnie destylowana, zawiera  80% whiskey jęczmiennej (single malt), leżakowanej od 8 do 10 lat, mieszanej z 20% whiskey zbożowych (grain), produkowanej w hrabstwie Cork. Black Bush zadowoli najbardziej wymagających koneserów whiskey, zachwycając głębokim bursztynowym kolorem oraz bogatymi nutami suszonych owoców i orzechów. Dojrzewanie whiskey jęczmiennych w beczkach po hiszpańskiej sherry Oloroso zapewnia jej słodkość miodu i wanilii. Niejednokrotnie uznawana jest za najlepszą mieszaną whiskey na świecie.

  89,00 zł

  WIĘCEJ
 • Bushmills Original

  ,

  Niezwykła kompozycja potrójnie destylowanej whiskey jęczmiennej (malt) z delikatnymi irlandzkimi whiskey zbożowymi (grain). Whiskey Bushmills Original zachwyca wyjątkowo świeżymi nutami aromatycznych owoców i wanilii.

  75,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jameson

  ,

  Jej korzenie sięgają końca XVIII wieku kiedy John Jameson założył gorzelnię w Dublinie. W latach 70 XX wieku przeniesiono ją do hrabstwa Cork, jednak mieszanie dalej odbywa się w Dublinie. Przy produkcji whiskey Jameson używa się mieszanki słodu i ziaren jęczmienia zbieranego w promieniu 50 mil od gorzelni. Jak większość irlandzkich whiskey poddawany jest trzykrotnej destylacji w miedzianych alembikach dzięki czemu osiąga swój słynny smak.

  77,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jameson Crested Ten

  ,

  Starsza, dziesięcioletnia wersja podstawowej whiskey Jameson, o dużo większej zawartości mieszanki słodu jęczmiennego i zielonego, niesłodowanego jęczmienia oraz znacznym udziale destylatów leżakowanych w beczkach po sherry. Piękny zapach melona oraz wyjątkowa słodycz miodu i toffi.

  159,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jameson Gold Reserve

  ,

  Whiskey Gold Reserve jest mieszanką trzech dojrzałych whiskey, z których jedna dojrzewa w świeżej dębowej beczce, druga w beczce używanej wcześniej do leżakowania burbona a trzecia w beczce, w której leżakowano sherry.

  349,00 zł

  WIĘCEJ
 • Jameson Pure Pot Still Limited Edition

  ,

  Limitowana wersja Jameson’a 15 letniego wypuszczona na rynek w 1999 r.

  5 000,00 zł

  WIĘCEJ
 • Knappoque 12 yo

  ,

  210,00 zł

  WIĘCEJ
 • Teeling Irish Single Malt

  ,

  Whiskey starzona w beczkach po sherry, porto, maderze, białym burgundzie i cabernet sauvignon. Dzięki takiej kombinacji zyskuje niespotykaną głębię aromatów i interesującą, głęboką barwę. W smaku zrównoważona kompozycja suszonych owoców, cytrusów, wanilii, przypraw i goździków.

  195,00 zł

  WIĘCEJ
 • Tullamore DEW

  ,

  Klasyczna mieszana irlandzka whiskey znana ze swojego delikatnego i łagodnego smaku. Korzenne, cytrynowe i słodowe nuty dopełnione aromatem węgla drzewnego. Uznana również przez koneserów, w 2005 roku uhonorowana złotym medalem podczas International Spirits Challenge.

  75,00 zł

  WIĘCEJ
 • Tullamore DEW 12 yo

  ,

  Tullamore Dew 12 Year Old Special Reserve jest starannie skomponowaną mieszanką starej irlandzkiej whiskey. Pełna jest głębokich aromatów. Whiskey bardzo dojrzała i ze swoim niepowtarzalnym charakterem. Słodkawy korzenny posmak bogaty w drzewne nuty uderza nas od razu podczas picia tego wyjątkowego trunku. Alkohol ten zawdzięcza dużo miedzy innymi temu, że dojrzewał w beczce po Burbonie. Tullamore Dew 12 Year jest złożoną whiskey, dobrze pikantną, lecz łagodną zarazem. W końcówce trunek jest przyjemnie suchy, lekko cytrynowy i słodkawy.

  145,00 zł

  WIĘCEJ