• Amrut Naarangi

  ,

  Amrut oficjalnie ogłosił wprowadzenie na rynek nowej whisky – Amrut Naarangi Single Malt. Ponieważ zgodnie z regulacjami EU dodanie jakichkolwiek aromatów do whisky dyskwalifikuje ją jako whisky, destylarnia znalazła rozwiązanie, zgodne z unijnymi przepisami. Zakupiono sherry Oloroso z Hiszpanii i poddano je na miejscu, w Bangalore trzyletniemu dojrzewaniu w beczkach razem ze skórkami pomarańczy, z owoców rosnących w zachodnich Indiach. Następnie opróżniono beczki i napełniono je 3 letnim single malt na kolejne 3 lata maturacji. 900 butelek właśnie zostało wysłanych do Europy. Nazwa Naarangi pochodzi z języka Hindi i oznacza pomarańczę.

  Whisky butelkowana jest z mocą 50%, niefiltrowana na zimno

  449,00 zł

  WIĘCEJ
 • Amrut Single Cask Bourbon

  ,

  Edycja limitowana, rozlano do butelek tylko 169 szt. Single cask z destylarni Amrut, pochodzący z beczki po Bourbonie, butelkowany z mocą beczki 60%, do którego produkcji użyto jęczmienia rosnącego u podnóża Himalajów. Niefiltrowany na zimno i niebarwiony.

  350,00 zł

  WIĘCEJ
 • Baczewski Whisky

  ,

  Produkowana jest według oryginalnego autorskiego przepisu blendowania – powstaje w wyniku kupażowania różnych rodzajów whisky, destylowanych ze słodu jęczmiennego i ziaren innych zbóż. Dojrzewanie w dębowych beczkach sprawia, że whisky Baczewskiego charakteryzuje się bursztynowym kolorem, lekko słodkawym i wyjątkowo delikatnym smakiem oraz subtelnym aromatem

  WIĘCEJ
 • Bastille 1789 French Whisky

  ,

  Ten luksusowy trunek jest produkowany z pszenicy i jęczmienia uprawianego w północno-wschodniej Francji, gdzie kilka z najlepszych na świecie producentów szkockiej pozyskują słód. Innowacyjny proces destylacji Bastille 1789 łączy w sobie techniki tradycyjne i nowatorskie. Jej delikatny aromat i gładki smak sprawiają, że BASTILLE 1789 jest idealnym składnikiem tradycyjnych i nowoczesnych koktajli.

  139,00 zł

  WIĘCEJ
 • Canadian Special Old

  ,

  Canadian Special Old jest łagodna i subtelna. Ma bursztynowy kolor, który jest efektem perfekcyjnego zbalansowania zawartości żyta, jęczmienia i kukurydzy. Dojrzewa przez co najmniej 6 lat w beczkach dębowych. Idealna na prezent ze względu na oryginalny kształt butelki i przystępną cenę.

  59,00 zł

  WIĘCEJ
 • Hellreys Road Original

  ,

  Single malt z kraju, którego przygoda z whisky może poszczycić się góra 20 letnią historią. Australia, a raczej w tym przypadku Tasmania postanowiła dołączyć do innych producentów w świecie whisky i zaoferować miłośnikom tego trunku swój własny,oryginalny produkt. To whisky niefiltrowana na zimno, niebarwiona.

  245,00 zł

  WIĘCEJ
 • Kavalan Single Malt

  ,

  Najlepiej sprzedająca się whisky tajwańska z gamy Kavalan. Jej kompozycja powstaje poprzez połączenie destylatów leżakujących w różnych beczkach: po Bourbonie, Sherry oraz innych uprzednio przechowujących różne wina. Standardowa moc 40% oraz pełnia aromatów takich jak: miód, mango, gruszka, wanilia, kokos i czekolada.

  280,00 zł

  WIĘCEJ
 • Mackmyra First Edition

  ,

  Whisky szwedzka. To pierwsza wersja wydana w 2008 roku. Pachnie pikantnymi przyprawami, jest bardzo owocowa, z nutami owoców cytrusowych i karmelu.
  Leżakuje w beczkach first fill Bourbon w dawnej kopalni, 50 m pod ziemią.
  Mackmyra – szwedzka gorzelnia założona w 1999 roku przez grupę ośmiu znajomych z Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie.
  W destylarni wykorzystywane są beczki wykonane ze świeżego dębu oraz beczki po bourbonie i sherry.

  225,00 zł

  WIĘCEJ